Farfurii curate la Lumea copiilor

Săptămâna asta am ajuns cu proiectul Farfurii curate la grădinița Lumea copiilor din Gheorghieni.

Transilvania L!ve, Look, Tube

Marți va avea loc lansarea oficială a canalelor de televiziuneTransilvania L!ve , Transilvania Look și a canalului online Transilvania Tube.

O quesadilla total improvizată

Era seară, eram flămând și neacomodat cu aparatul. Totuși, quesadillas pe care le-am făcut în maximă viteză...

Ce ce dai gust mâncării?

. Vă întreb pe voi acum: ce condimente folosiți cel mai des? Ce condimente preferați? Ce cu ce potriviți? Mulțumesc de pe acum pentru răspunsuri.

Pui thay cu lemongrass și sos de stridii

Ieri am scos trei fire de lemongrass din frigider (găsiți la Kaufland ori Metro în București sau pe net, uscată)...

Pâine umplută

Asta poate fi calificată fără greș drept "mâncare studențească". E ieftină, e multă și e bună.

Pisci-torturi cu tot felu’

no entries found

“Pisci” e cuvântul cu care Paul, nepotul meu, definea orice prăjitură. Asta până pe la 2 ani și un pic. După care a crescut, s-a făcut băiat mare și a început să găsească vorbe ceva mai potrivite. Azi am cumpărat niște “pisci” de la cofetăria din Kaufland (Mărăști). Arată bine și sunt destul de gustoase. Pun pariu că nu-s tomna naturale dar, la naiba, uneori simt nevoia să păcătuiesc:-)) (cumpăr foarte rar și în cantități mici, în scop științific – asta i-am spus conștiinței în timp ce mâncam). Am făcut câteva poze pentru voi:

4 Responses to Pisci-torturi cu tot felu’

  1. Arata bine, n-ai ce zice. Acum cu naturalu’, mai rar gasesti ceva cu adevarat bio. Doar ceapa verde cat capul pisicii de la mama din gradina :).

  2. vio

    Chiar l-am vazut ieri,arata f. bine si voiam sa va intreb cum ati facut galzura asa inchisa la culoare ,dar si tare lucioasa.Acum cand am citit ca e de la mag,m-am dezumflat.Eu nu cumpar prajituri,placerea mea este sa le fac….Urmaresc zilnic ce ne mai prezentati,sunt retete FAINE si incerc multe din ele.Succesuri…… si astept noutati… vio

  3. Cat de bine arata, praf de fistic? ce e decorul verde? As vrea sa fac in casa dupa o reteta ca lumea. Glazura imi iese… insa blatul meu e nereusit mereu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>